Aktualności
Moja pasja - wyniki konkursu plastycznego
26.09.2016

Na konkurs pt. "Moja pasja" wpłynęło 271 prac. Konkurencja była ogromna. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za to, że chcieliście poświęcić swój czas i włożyć tak wiele wysiłku w stworzenie tych pięknych prac plastycznych.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!!

OFICJALNE ROZDANIE NAGRÓD  ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM ODBĘDZIE SIĘ DNIA 30 WRZEŚNIA  W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ PO GODZINIE 16-TEJ.

Zapraszamy wszystkich na wystawę prac konkursowych podczas otwarcia Europejskiej Nocy Naukowców Fusion2Night! Będzie na Was czekało również wiele ciekawych naukowych atrakcji!

Zapraszamy serdecznie!

Listę zwycięzców znajdziecie w zakładce "Konkursy" oraz na stronie www.nocnaukowcow.olsztyn.pl

 

14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki
20.09.2016

 14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 września 2016 r.

Już dziś zapraszamy serdecznie na oficjalne otwarcie Festiwalu, 21 września (środa), godzina 10:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Oczapowskiego 12B, Olsztyn-Kortowo!

 

Wydarzenie rozpocznie z nami m.in. znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Nieco później zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z Panem Krzysztofem oraz przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze.

Ponadto, już od godziny 10-tej czekać będzie na Państwa wiele atrakcji, a wśród nich m.in. Centrum Nauki Kopernik z wystawą „Eksperymentuj!”. Zobaczymy tablicę Galtona, szyfry, łamigłówki, najszybszą zjeżdżalnię, wirujące krzesełko, uwięzioną piłkę, stanowisko próżniowe, półkule magdeburskie, kulę plazmową, znikające barwy, trówymiarową układankę - Ludzkie ciało. Ponadto uczestnicy będą mogli sprawdzić szybkość reakcji, oszukać swój wzrok czy też dowiedzieć się, jak powstaje film.

Mali naukowcy wyruszą na wyprawę w świat mikroskali, przeniosą się w świat zagadek i łamigłówek logicznych oraz wezmą udział w warsztatach kreatywnych razem z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

Jeżeli nie trzymaliście jeszcze ognia w dłoni, to musicie wybrać się na efektowne pokazy pod nazwą „Strefa wiedzy PGNiG S.A.”. Zobaczymy ogniste efekty specjalne, obrotowe mini-tornado, sprawdzimy, czy banknoty spalają się w ogniu oraz jak działa ognista różdżka czarodzieja. Jedną z największych atrakcji będzie niesamowity pokaz barwnych płomieni rodem z Hogwartu. Dodatkową atrakcją będzie pokaz destylacji ropy naftowej. A na zakończenie każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie.

Czy słyszeliście kiedykolwiek planety? Jeżeli nie, u nas będzie taka okazja. Wystarczy założyć słuchawki i wsłuchać się w brzmienie każdej z nich. Ponadto na ekranach multimedialnych można będzie zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi każdej planety oraz Słońca.

Spróbujemy też zdrowego i pysznego pieczywa wprost z Piekarni Tyrolskiej, a zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Jak wydam mój pierwszy milion?”, organizowanego wspólnie z Fundacją Kronenberga przy City Handlowy, rozdamy atrakcyjne nagrody i sfotografujemy laureatów na tle wystawy najciekawszych prac.

Zorganizujemy konkurs pt. „Energia do nauki” pod patronatem Grupy ENERGA. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody, wystarczy mieć trochę wiedzy na temat różnych rodzajów i źródeł energii.

Wiele atrakcji czekać będzie również na placu przed Biblioteką Uniwersytecką. Wszyscy chętni będą mogli zagrać w wielką Eko-grę o Ziemię, propozycję Parku Edukacyjnego Interakcje. Będą tam również kolorowe urządzenia naukowe: wielka kołyska Newtona, generator van de Graffa, Elektryczny Labirynt, koło optyczne "Wirujący krater", lewitująca piłka, rower elektrownia oraz pisanie lustrzane.

Wszystkie powyższe atrakcje to dopiero początek trzydniowego Festiwalu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.dninauki.uwm.edu.pl . Zapisy na poszczególne wydarzenia będą dostępne (po wcześniejszej rejestracji na stronie) od 9 września b.r. od godziny 9:00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wyniki konkursu plastycznego pt. "Jak wydam mój pierwszy milion?"
16.09.2016

Na konkurs pt. "Jak wydam mój pierwszy milion?" wpłynęło mnóstwo prac. Konkurencja była ogromna. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za to, że chcieliście poświęcić swój czas i włożyć tak wiele wysiłku w stworzenie tych pięknych prac plastycznych.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!!

OFICJALNE ROZDANIE NAGRÓD  ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM ODBĘDZIE SIĘ DNIA 21 WRZEŚNIA  W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ OK. GODZINY 10:15.

Zapraszamy wszystkich na wystawę prac konkursowych podczas otwarcia 14. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki! Będzie na Was czekało również wiele ciekawych naukowych atrakcji!

Zapraszamy serdecznie!

Listę zwycięzców znajdziecie w zakładce "Konkursy".

Strona1234